Alkohol B2B – Alkohol dla firm, na fv do rozliczenia

Alkohol jako upominek – dla kogo i jaki wybrać?

Zestaw upominkowy, w którego zawartość wchodzi butelka dobrego alkoholu jest bardzo dobrym prezentem zarówno dla klienta, kontrahenta, szefa czy pracownika. Przy wyborze takiego alkoholu należy wziąć pod uwagę, do kogo ma trafić taki prezent oraz jak dopasować go, aby rzeczywiście zadowolił odbiorcę.

Pojawia się więc pytanie – jaki alkohol wybrać? Z jakiej okazji go wręczać?
Mamy nadzieję, że poniższy poradnik pomoże Ci uporać się z tą decyzją!

Wybór odpowiedniego alkoholu – jak podjąć decyzję?

Osoby odpowiedzialne w firmie za zakup upominków stoją przed trudnym zadaniem jakim jest wybór idealnego prezentu spośród wielu znajdujących się na rynku. Szukając odpowiedniego trunku, powinny one kierować się tym, kto ma otrzymać taki podarunek. Preferencje koleżanki z działu marketingu czy lidera zespołu sprzedaży mogą nieco różnić się od preferencji Dyrektora Zarządzającego czy Prezesa Zarządu. Warto mieć również na uwadze to czy dany prezent będzie stosowny w przypadku płci osoby obdarowanej.

Jako że mamy ze sobą wiele rozmów z przedstawicielami sektora B2B, to doskonale wiemy, jakie zestawy z procentowym trunkiem się sprawdzają w zależności od tego, do kogo mają one trafić.
Z branżą alkoholową mamy do czynienia od ponad 15 lat dzięki czemu zapewniamy Państwu pełne doradztwo w zakresie wyboru alkoholu.

Oto, jakie trunki proponujemy:

Dla Pań:

Statystycznie większość Pań nie przepada za mocnymi, ciężkimi alkoholami wysokoprocentowymi. Jeżeli więc nie znamy dokładnych preferencji kobiety, którą pragniemy obdarować wybór wódki lub whisky może okazać się ryzykownym posunięciem. Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup napitku o lekkim, bogatym smaku. Dobrym wyborem będzie wino, np. musujące lub o owocowych nutach smakowych. Panie docenią również gęste, stosunkowo słodkie likiery, które z pewnością umilą wieczór w spędzony gronie najbliższych  przyjaciółek!

Kalius 22

Sheridan’s

Opera Prima Verdejo

Dla Panów:

Panowie z reguły preferują nieco mocniejsze trunki. Usatysfakcjonuje ich butelka dobrej  whisky, wódki, ale nie powinni się również zawieść, jeśli otrzymają likier, cechujący się lekką goryczką. Nie zapominajmy również o świetnych piwach kraftowych, których na rynku pojawia się coraz więcej, i które z powodzeniem zdobywają coraz to nowych fanów!

Jagermeister

Żubrówka

Grant

Dla Pracownika:

W tym przypadku wybór jest naprawdę szeroki – w zależności od okazji z jakiej wręczany będzie alkohol, płci oraz preferencji osoby obdarowanej zdecydować możemy się na praktycznie dowolny trunek – może to być zarówno dobre wino, likier, szampan, wódka, jak i nietypowe kraftowe piwo!

Opera Prima 

Johnine Walker

Jack Daniel’s

Veuve Clicquot Demi Sec

Dla Kontrahenta lub Klienta:

Szukając prezentu dla sprawdzonego partnera biznesowego warto pokusić się o dobrej jakości i bogaty w smaku trunek – dobrej jakości whisky, koniak, wódka? Wyjątkowa nalewka z Polskiej manufaktury? A może Japońska whisky, którą uwielbia Twój klient a Ty dobrze wiesz, jak trudno ją dostać? Wręczając swojemu kontrahentowi prezent okazujesz mu wdzięczność za wspólną współpracę czy dobre warunki umowy, które Ci zapewnił. Klientowi zaś, podziękujesz w ten sposób za korzystanie z Twoich usług lub zakup Twojego produktu. W obu przypadkach budujesz i umacniasz pozytywne relacje co jest absolutną podstawą i bazą dobrej współpracy biznesowej!

Redbreast

Bushmill’s

Ogiński

Remy Martin

Dla Szefa lub Szefowej:

wybierając trunek dla swojego przełożonego warto w pierwszej kolejności zorientować się jakie alkohole i smaki preferuje, aby wycelować prosto w jego gust. Jeśli wraz z zespołem zadacie sobie trud aby dowiedzieć się co lubi, to dodatkowo zapunktujecie swoim zaangażowaniem – znacznie bardziej doceni on swój ulubiony trunek aniżeli kolejnego, klasycznego szampana. Po ustaleniu rodzaju alkoholu sprawdźcie wyjątkowe, najlepszej jakości alkohole z danej kategorii – jak np. whisky – Glenfiddich, Ardbeg ; wódka – Beluga, Belvedere , szampan – Veuve Clicquot, Mumm, koniak – Hennessy XO, Remy Martin XO, likier – Grand Marnier Cordon Rouge

Ardber

Beluga

Mumm Cordon Rogue

Hennessy XO

Kiedy warto inwestować w upominki B2B?

Sytuacji z życia firmy, w których warto (a nawet powinno się!) wręczyć upominek jest naprawdę wiele:

  1. Okrągła rocznica pracy – jeśli pracownik angażuje się od lat w rozwój firmy warto to docenić! Przy wyborze prezentu warto zwrócić uwagę na to jaki staż pracy świętujemy – inny upominek wypada wręczyć osobie, z którą Świętujemy 1-wszy wspólny rok niż tej, z którą współpracujemy już 15-lat. 
  2. Awans – jest to ogromne wydarzenie w życiu zawodowym, które na pewno będzie celebrowane. Aby uświetnić świętowanie, w ramach gratulacji wręcz swojemu pracownikowi lub członkowi zespołu butelkę dobrego alkoholu – będzie to dodatkowy bonus, który jeszcze bardziej spotęguje poczucie przynależności do firmy i wartości wykonanej pracy.  
  3. Sukces – duży wspólny projekt, potężne zamówienie lub dopięcie ważnego kontraktu – w takiej sytuacji możesz przygotować prezent dla kontrahenta czy klienta, ale również i pracownika, któremu możemy zawdzięczyć działanie na rzecz firmy.
  4. Urodziny/imieniny – drobne upominki zawsze sprawiają radość a ponadto mogą spajać zespół utrwalając relacje i więzi. Prezent z takiej okazji sprawdzi się w przypadku każdego – wieloletniego klienta, wykonawcy a także pracownika i prezesa.
  5. Odejście z firmy/odejście na emeryturę – prezent pożegnalny na pewno sprawi radość osobie, która żegna się ze strukturami Twojej firmy. Trafiony upominek może nawet zaowocować łezką w oku!
  6. Jako nagroda – w każdej firmie mamy „dedlajny”i „targety”, doceń swój zespół lub pracownika, który staje na rzęsach aby spełniać Twoje wymagania, a dodatkowo zmotywuj pozostałych pracowników do działania!
  7. Specjalne okazje – Jubileusz? Wigilia firmowa? Ważne wydarzenia z życia firmy – to idealne okazje na wręczenie drobnego upominku, który z pewnością uświetni wspólne świętowanie!
  8. Rekompensata – żyjemy w realnym świecie i wiemy jak życie potrafi zaskakiwać. Zdarzają się okoliczności, w których nie wszystko idzie po naszej myśli – opóźniona dostawa? Pomyłka na magazynie? Awaria skutkująca ograniczonym dostępem do Twojej usługi? W sytuacjach losowych, w których daremne jest szukanie winnego (Przecież Twojego klienta nie interesuje to kto zawinił tylko to jakie są tego skutki!) zapewnienie prezentu osobie poszkodowanej może zetrzeć złe wrażenie a odrobina bąbelków ułatwi może pomóc zapomnieć o nieprzyjemnej sytuacji!

Alkohol jako prezent – jaki wybrać najlepszy?

Jeżeli masz możliwość wcześniejszego zbadania preferencji obdarowywanych osób np. poprzez przeprowadzenie ankiety – skorzystaj z niej aby mieć pewność trafionego wyboru! Być może dowiesz się czegoś ciekawego o swoim zespole? Może Pani Agnieszka z działu sprzedaży jest fanką likierów ziołowych, a Pan Piotr z działu marketingu odpoczywa wieczorami przy lampce różowego wina? Oczywiście dla bezpieczeństwa zawsze możesz  postawić na alkohole, które sprawdzą się w prawie każdym przypadku, jak  wytrawne wino czy dobrej jakości szampan: Jeśli wciąż masz wątpliwości odnośnie do tego, jaki trunek sprawdzi się najlepiej – skontaktuj się z nami! Wiemy, na jakie produkty decydują się nasi klienci, a także monitorujemy to, czy ich wybory okazały się trafne. Pomożemy Ci zdecydować się na taki alkohol, który zadowoli obdarowanego jednocześnie mieszcząc się w zaplanowanym budżecie. Pamiętaj – bez względu na to na jaki trunek padnie Twój wybór liczy się gest, który z pewnością zostanie doceniony i zapamiętany! Masz dosyć zastanawiania się co wybrać? Skontaktuj się z nami!